středa 9. prosince 2015

Recenze: Seznam tajných přání - Lori N. Spielman


Název: Seznam tajných přání (The Life List)
Počet stran: 335
Žánr: Literatura světová - Romány pro ženy
Rok vydání: 2013
Překladatel: Petra Klůfová
Nakladatel: Ikar

Obálka: Líbí se mi svými sladěnými barvami, písmeny…, prostě vším, co ukazuje, i když by se našly mnohem hezčí a propracovanější obálky, ale tahle je svým málem krásná. Mezi obláčky není žádný černý, přestože nad hlavou Brett se jich stahovalo mraky jako vrásky na čele. Na první pohled neučaruje, ale byla by škoda, aby ji ostatní přehlíželi, když skrývá silný příběh, kde se slunce dokáže přes černé mraky dostat.


Můj názor: Brett Bohlingerová je žena, kterou by chtěla být každá; dokonalá postava, pohledný a bohatý přítel, zaopatřený život, ale nikdy nic netrvá růžově věčně. Pro Bett to bylo růžové až do té doby, dokud její maminka nezemřela a nenechala pro své děti závěť. Brett byla jako ostatní přesvědčená, že zdědí po své mamince Elizabeth pozici ředitelky v rodinné kosmetické firmě, ale každého čekal šok, když notář Brad, kterého si maminka najala místo starého morouse, předal přání jejich matky. Brett nezdědí post ředitelky ani tučnou částku jako její bratři. Nedostane vůbec nic. Jen jeden cár papíru, jenž její maminka uchovala z doby, kdy Brett bylo čtrnáct let - seznam tajných přání, která má splnit do stejného dne dalšího roku.

  Zprvu mi Brett přišla jako ta, co nedohlédne nikam jinam než na svůj nos a v životě neudělala žádnou těžkou věc, aby si nezlomila nehet. Stručně řečeno; slečinka s nosem nahoru. Nejenže jsem ji nefandila ze začátku, vždyť jak mohla splnit taková přání, když pořád omývala, jaká jsou to stupidní přání, která chce každá holka, ale překvapila mě svou změnou, jakou knihou prošla. I přes všechny pády na tvrdou zem, bojovala až do konce a že se to vyplatilo.

   Brad mi byl sympatický už od začátku knihy, co se tam objevil předat poslední přání jeho klientky, ba i skvělé přítelkyně Elizabeth. Nepřestával mě překvapovat, jak v B.B. věřil, i když ona sama v sebe ne a jak dokázal být skoro ve všech případech klidný a rozvážný. Byl to ten typ mužského, kterého by si Brett zasloužila, jelikož ona sama v životě nezažila takovou lásku, jakou by ona sama chtěla, ale osud si s jejím milostným životem pohrál jinak, než ona sama chtěla.

  Ačkoli je to kniha, kterou bych si sama nepůjčila, líbila se mi až na některé části, které mě vůbec nebavily a byla jsem ráda, že jsem se přes ně dostala. Je to příběh o ze začátku ufňukané holce, jež zemřela milovaná maminka i kamarádka - prožila nehoráznou ztrátu, avšak člověk se přes to dokáže přenést, když chce a to ona dokázala i přes slzy, jenž jí vhrkly do očí pokaždé, když si na svou matku vzpomněla, díky ní se ale konečně dočkala toho, po čem tak dlouhou dobu snila, avšak sladké vítězství se nerozdává na každém rohu Chicaga.


„Rozhodně vám budu držet palce.“

  Neodhalená tajemství vyplouvají na povrch, přání se stávají skutečnými a jedna mladá žena si konečně uvědomuje, jak proplouvala životem bez jakéhokoli potěšení… opravdu konečně najde štěstí v tom, co si jako mladá dívka předsevzala, nebo se všeho zdá a bude taková, jaká byla i před smrtí maminky?

 Knihu ráda doporučím všem ženám a dívkám, které se chtějí odpoutat od svého života a vžít se do života Brett, i když její život byl jako na horské dráze; jednou nahoře, jednou dole. Páni dokonalí se jen hemžili okolo Brett jako problémy, ale kdo je opravdu ten dokonalý, se kterým bude bok po boku šťastná?
Dokáže pro svůj klid splnit veškerá přání, jak si usmyslela maminka? To vše můžete odhalit s Brett, když se vpijete do procítěných stran o bolesti, lásce a tajném seznamu.

Mé hodnocení: 4 hvězdičky

1 komentář:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Připojte se k úspěchu - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    OdpovědětVymazat