pátek 15. července 2016

Recenze: Hledání vytouženého dne - Jennifer Probst

Název: Hledání vytouženého dne (Searching for Someday)
Díl: První
Série: Hledání
Počet stran: 320
Žánr: Romány pro ženy
Rok vydání: 2015
Překladatel: Kateřina Teodosijevová
Nakladatel: Ikar

Obálka: Výborně sladěné barvy, které jakoby popisovaly Spadea, jednoho ze dvou aktérů této knihy. Chladného, podezíravého právníka, který ani za mák nevěří Kate, ale obálka se k tomuto příběhu hodí, ačkoliv ty náušnice mi přijdou zvláštní - nevidím v nich větší poslání, ale budiž. Hodí se k obálce jako barvy a styl písma. Takže prakticky nemám, co bych vytkla. Líbí se mi a krásně ke svému volnému pokračování ladí. Tady můžeme aspoň vidět, že si s tím někdo dal práci, což jen oceňuji.
Můj názor: Kate má zvláštní nadání - má dotyk. Dotyk, který dokáže rozpoznat, čí srdce bude komu náležet. Díky němu už svedla nejednoho člověka ke své druhé polovině a všichni jsou jí vděční. Ale jen jednomu člověku nedokáže najít svou druhou polovinu. Sobě. Ať se snaží sebevíc, vždy jí dotyk vyvede z míry a ona ví, že není ta pravá pro mužského, se kterým si zrovna vyšla a že už se Kate povedlo mít sté rande... Její agentura Kinnections jen prospívá mladým lidem nacházet svou druhou polovičku, až do té doby, než se do jejího programu přihlásí Spadeova sestra Jane, kterou chce Spade za každou cenu ochránit před bolestí. Kate však ví, co dělá a nenechá se ponižovat Spadeovými názory na věc. Kdo z nich však bude mít silnější vůli a dokáže to, v co ten druhý nevěří?

  Spade je rozvedený rozvodový právník a rozhodně netouží po tom, aby svou sestru viděl úplně zničenou ze vztahu s mužem, jenž si jí ani nezaslouží. Je proti tomu, aby byla v něčem takovém jako je seznamovací agentura z prostého důvodu - nevěří na to. Dle něj seznámení přes agenturu nefunguje a z lidí jen Kinnections tahá peníze. Je rozhodnutý na agenturu, jež vlastní Kate a její dvě kamarádky najít jakoukoliv špínu, jen aby je potopil a dosáhl potvrzení, že to na nic není, jenže čmucháním okolo nedokáže najít nic... Musí se snížit na něco, co by nikdy dřív neudělal. Přihlásí se do programu také a nechá si najít dokonalou partnerku. Může to však být tak lehké, jak se zdá?

  Kate se Spadem od začátku knihy spolu uběhli pořádný kus na to, abychom viděli, jak se rozvíjeli a sbližovali, ačkoliv jejich vztah měl být čistě jen pracovní. Spade je nenapravitelně okouzlujícím mužem v případě, že se nesnaží být jedovatý na ostatní okolo. S neustálým vědomím, že to bude pro něj osobní konec, jestliže poleví ve svém tvrzení a znovu upadle do okov lásky, kterých se tak obával...
  Kate byla od začátku až do konce cílevědomá žena, jež ví, co chce, přestože to sama nemá jednoduché v životě a ještě přičtěte panovačného právníka, prosyceného sex-appealem samce, co si myslí, že může vše a ostatní okolo budou běhat. Spade pro ní je tvrdý oříšek, ale jen dalším klientem v jejich agentuře, ke kterému se musí chovat stejně, jenže..., co když začne být pro ní víc přitažlivější a je čím dál těžší mu najít tu správnou ženu?

Dovolila si plakat pro něco, co u ní nikdy nebylo na prvním místě.

  Kniha je prosycená kouzly lásky, na které je dobré věřit, tak jako i na to, že člověk dokáže najít svou spřízněnou duši, co v knize bylo krásně vybarveno. Rozhodně tu najdete i pořádnou dávku živočišné touhy, která obě hlavní postavy obklopovala skoro na každé stránce. Kate čekala na něco, co by se jí vpilo do těla tak moc, až by bylo bolestné to vyrvat, na svou lásku, na svého prince na bílém koni. Toužila po dokonalém muži - inteligentního, klidného, s kým by ráda trávila zbytek večera schoulená v jeho náruči na gauči, nikdy by však nemyslela, že osud to s ní celé myslel naprosto jinak.

Ach. Můj. Bože.
Dotek. Prokletí.
On.

  Jste nenapravitelná romantička a sníte o svém princi? Věříte na lásku na první pohled nebo na spřízněné duše? Tahle kniha je něco pro vás! Po celou dobu čtení knihou proplouvají kouzla lásky a nic není nemožné. Kniha vás vtáhne do svého děje tak hluboko, že nebudete schopná se ani odtrhnout od stránky, abyste si oddychla. Okuste na svou kůži kouzelný dotyk Kate a spalující žár Spadeova těla, stojí to za to.

Mé hodnocení: 5 hvězdiček

1 komentář: